Gdzie wyjechać w dolomity latem?

Chociaż Dolomity cieszą się dużą popularnością, szczególnie zimą to także latem, mogą nam one zaoferować wiele ciekawych miejsc do zwiedzania, czy też wspinaczki. 

źródło: jamesappleton.co.uk

Tre Cime di Lvaredo – jest to miejsce, które po prostu musicie zobaczyć! Chociaż trekking wokół nich może zająć nawet 5 godzin to naprawdę warto, widoki są naprawdę niesamowite. Jeżeli chcemy zaoszczędzić czas i mamy przewidziany fundusz na dodatkowe wydatki to możemy wjechać na górę zamiast na nią wchodzić.

źródło: hillyareas.blogspot.com

Misurina – w miejscu tym możemy zachwycać się aż trzema olśniewającymi szczytami. Masyw Punta del Sorapis (3205 m n.p.m.) jest miejscem, które trzeba odwiedzić.

źródło: bergfreunde.com.br

Santa Magdalena – jest do mała wioska w Południowym Tyrolu, która to oferuje nam niesamowity widok na Dolomity.

źródło: campigliodolomiti.it

Madonna di Campiglio – jest to kurort, który cieszy się dużą popularnością zimą, jednak także latem warto zawitać do tego miejsca i podziwiać jak wyglądają miniaturowe domki w Tyrolu, miejsce to stanowi bardzo dobrą bazę do wyjść w góry.

źródło: eurotravelogue.com

Cinque Torri– miejsce to pięć wież, które usytuowane są naprzeciwko masywu Tofanu, możemy się do nich dostać bez żadnego większego problemu, wystarczy, że zjedziemy samochodem, wejdziemy pieszo, czy też wjedziemy kolejka. Jest to jedno z niewielu miejsc w dolomitach, w którym możemy uprawiać wspinaczkę sportową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *