Wyjazd na narty Livigno, czyli co każdy powinien wiedzieć

Wybierając się na narty do Włoch, warto zastanowić się nad wyjazdem do Livigno. Co takiego niesamowitego możemy tam zobaczyć? Jakie atrakcje nas tam spotkają?

Jakie atrakcje czekają na nas w Livigno?

Nie można zaprzeczyć, ze Livigno to raj zarówno dla narciarzy, jak i snoawbordzistów. Bo przecież to tu znajdziemy 30 km trasy dla niezaawansowanych narciarzy, około 70-kilometrowa dla tych bardziej zaawansowanych, a dla profesjonalistów 13 km, jednak co poza aktywnością fizyczną oferuje nam ten jeden z najlepszych kurortów w Europie?

wyjazd na narty

źródło: pixabay.com

Livigno z góry– czyli panoramiczny lot nad Alpami, nic nie zastąpi nam zobaczenia takich widoków z lotu ptaka, tego przeżycia nie można nawet opisać, trzeba to przeżyć. Będzie to zapychającą dech w piersiach rozrywka, nigdy nie zapomnimy tego przeżycia.

Rowerem po śniegu (fatbike) – po odpowiednio przygotowanych trasach to możliwe. Sprzęt, z jakiego korzystamy przy fatbike od tradycyjnego sprzętu różni min grubość opon, aby zapewnić nam jak największą przyczepność. Takie rowery na popularności zyskały stosunkowo niedawno, bo dopiero 2 lata temu. Jeżeli masz chęć skorzystać z takiej atrakcji Livigno zapewnia ci 20 km trasę wokół miasteczka.

Widoki z pociągu– czyli ekspres Bernina położony niedaleko Livigno. Przejazd czerwoną koleją zapewni nam masę pięknych widoków i niezapomnianych wrażeń. Podczas tej 4-godzinnej podróży możemy zobaczyć m In Masyw Bernina czy Lodowiec Morteratsh.

Ośrodek Aquaraganda– czyli czas wolny na basenie bądź w klubie fitness. W ośrodku możemy skorzystać z półolimpijskiego basenu, możemy także skorzystać z orbitera, ławeczki do ćwiczeń czy też bieżni. Zapalonych sportowców ucieszy na pewno fakt, że ośrodek otwarty jest od poniedziałku do niedzieli.

Livigno oferuje także

  • ściankę wspinaczkową
  • kino
  • przejażdżki konne
  • tor saneczkowy
  • jazdę kładem i skuterem
  • urozmaicone życie nocne m. in. dyskoteki
  • grę w kręgle i bilard

Naszym zdaniem Livigno jest jednym z najbardziej urozmaiconych miejsc do wyjazdu na narty do Włoch. W końcu nie samymi nartami człowiek żyje. Jak myślicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *