Tereny narciarskie w Tesero

Tesero we Włoszech to jedna z najładniejszych miejscowości w Dolinie Val di Fiemmie. Dlaczego? Otóż dlatego iż jej położenie sprawia, że jest to świetna baza wypadkowa do terenów narciarskich w całym regionie.

Tesero
Teren narciarski Val di Fiemme nazywany jest przedsionkiem Dolomitów, gdyż zaczynają się tu monumentalne, charakterystyczne dla tego rejonu, góry. W jego skład wchodzi 5 ośrodków narciarskich: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavazè, Passo Rolle i największe Ski Center Latemar, w sumie ponad 140 km dobrze przygotowanych nartostrad.

Głównymi miejscowościami rejonu są Cavalese i Predazzo, pozostałe nieco mniejsze to między innymi Stava, Panchià i typowo narciarska miejscówka Pampeago. Sezon rozpoczyna się od pierwszych dni grudnia i trwa do początku kwietnia. Stoki położone są na wysokości od 1000 do 2300 m.n.p.m., co gwarantuje pewne warunki śniegowe. Bogata, nieustannie rozwijana sieć nowoczesnych wyciągów zadowoli każdego – od początkujących po zaawansowanych narciarzy.

Ponadto każdy ośrodek narciarski na swoim terenie narciarskim posiada przygotowane z myślą o najmłodszych i początkujących narciarzy oddzielone śnieżne place zabaw ze specjalnymi taśmami wyciągowymi ułatwiającymi uczącym się wjeżdżanie do góry. Tam też prowadzone są szkolenia dla początkujących. Szczególnie polecane są stoki koło Schroniska Gardone (Rifugio Gardone) w ośrodku Ski Center Latemar oraz Dos dei Laresi na zboczach Alpe Cermis. Jest też i coś dla wymagających narciarzy. Otóż Dolina Val di Fiemme oferuje ponad 140 km różnorodnych tras narciarskich. Każdy ośrodek posiada kilka wymagających stoków o dużym stopniu nachylenia. Wszystkie nartostrady są codziennie ratrakowane, dzięki czemu nie ma na nich muld. Do najdłuższych należy zjazd Olimpia o łącznej długości 7 200 m (Alpe Cermis), a jednymi z najtrudniejszych są Palla di Santa i Variante Muro (Ski Latemar) oraz Fiamme Oro (Ski Area Alpe Lusia). Dla snowbordzistów natomiast są dwa dobrze przygotowane snowparki i profesjonalny Halfpipem.

Tereny narciarskie Tesero mają wiele do zaoferowania wczasowiczom. Każdy znajdzie  w tym regionie odpowiednią trasę narciarską dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *