Stacja narciarska Monterosa

Stacja narciarska to zbiór tras i wyciągów należących z reguły do jednego właściciela, znajdujących się najczęściej na jednej górze. Taką stacją jest np. stacja narciarska Monterosa we Włoszech.

Stacja ta ma największy i najpiękniejszy masyw alpejskich gór we Włoszech. Ten dziewiczy region jest narciarskim eldorado dla miłośników i najbardziej wymagających poszukiwaczy majestatycznych alpejskich krajobrazów. Monte Rosa słynie z najlepszych w Europie terenów do freerajdów rozciągających się na 220 km² oraz wypraw heliskich. Na terenie tym znajduje się 180 km tras podzielonych na trasy łatwe, średnie oraz trudne- tak więc nawet najbardziej wymagający narciarz znajdzie coś dla siebie. Stacja Monte Rosa znajduje się na wysokości od 1212 do 3260 m n.p.m. Atutem tego miejsca jest 13 – kilometrowa trasa z Punta Sarezza do Champoluc. Jest ona trzecią, co do długości, oznakowaną trasą narciarską w Europie.

a

Ponadto stacja narciarska Monterosa ma wiele innych tras narciarskich. Wśród nich wymieniamy np. trasy przystosowane dla najmłodszych i osób stawiających pierwsze kroki na nartach ( a to za sprawą wyciągów taśmowych). Znajdziemy tu również dwa snowparki dla dzieci- jeden przy wyciągach Weissmatten, drugi w Stafal, szkółkę narciarską (w Gressoney La Trinite` i Gressoney Saint Jean), śnieżne parki zabaw dla dzieci (w Antagnod, Champoluc, Staffal, Edelboden). Dla wymagających i bardziej doświadczonych narciarzy natomiast duże przewyższenia tras (niekiedy trzeba pokonać 2000 m), legendarne stoki Weissmatte oraz czarne trasy (w Gressoney La Trinite` trasa Nera, Jolanda 1, Moos, w Gressoney Saint Jean trasa David Variante 2 i David Slalom Speciale, w Alagna trasa Balma). Na tej stacji jest również coś dla miłośników freestylu, akrobacji i adrenaliny – Snowpark del Gabiet oraz Boardercross przy Pistone Betta.

 b

Po białym szaleństwie można odpocząć w hotelu Monterosa, który usytuowany jest w centrum miejscowości Alagna Valsesia, 150 metrów od stacji kolejki linowej Pianalunga do ośrodka narciarskiego Monterosa. Wszystkie pokoje hotelowe dysponują łazienką. Goście hotelowi mają możliwość korzystania z sauny oraz siłowni. W całym hotelu dostępna jest również bezpłatna sieć wi-fi. W hotelu znajduje się także restauracja oferująca tradycyjną kuchnię włoską, specjalizującą się w wyrobie domowego makaronu.

Z powyższego jasno wynika, że naprawdę warto wybrać się na urlop w region stacji narciarskiej Monterosa we Włoszech. Stacja ta ma najpiękniejsze pasmo alpejskich gór, wiele ciekawych tras narciarskich i świetny hotel w samym centrum miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *