Stacja narciarska Kronplatz

Jeden z najpopularniejszych ośrodków Tyrolu Południowego to Plan de Corones czyli Kronplatz wraz z ośrodkami głównymi: Risconi, Valdaora oraz Brunico. Jest to jedna z gór najbardziej obleganych przez narciarzy w tym regionie Dysponuje on 32 wyciągami narciarskimi, 114km trasą zjazdową, 220km trasą biegową oraz doskonałymi warunkami na snowboard.

a
Można także w tym regionie podziwiać zabytki historyczne w centrum Brunico oraz korzystać z wielu atrakcji apres ski czyli : lodowiska, curlingu, kuligów, rakiet śnieżnych, toru saneczkowego, basenu, sauny, centrum fitness, tenisa, jazdy konnej, paragildingu, kina, dyskotek i chat narciarskich. Jest to najwyższej klasy teren narciarski na stokach góry Plan de Corones, która jest wysoka na 2 275 m.n.p.m .

W dolinie leżącej u jej stóp Val Austeria (Paustertal) znajduje się trzynaście miejscowości wypoczynkowych, gdzie największa z nich to miasteczko średniowieczne Brunico (Bruneck).
Trasy góry Plan de Corones są szerokie i wspaniale nasłonecznione, a ze stoków roztaczają się malownicze widoki na Alpy Zillertalskie i Dolomity.

.

Najbardziej ceniony przez biegaczy jest szlak biegnący doliną Val Pusteria. Region oferuje ponadto świetnie przygotowane tory saneczkowe, lodowiska, baseny, hale tenisowe, możliwość przejażdżek saniami i jazdy konnej. Oferta rozrywek Apres-Ski jest bardzo bogata.

Dla osób pragnących spędzić urlop w spokojniejszej atmosferze atrakcją może być centrum historyczne Brunico. Wielbiciele zakupów w zasadzie w każdej z kilkunastu miejscowości regionu znajdą zarówno niewielkie sklepiki z wyrobami miejscowego rękodzieła, jak i ekskluzywne sklepy znanych projektantów mody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *