Stacja narciarska Arabba

Arabba jest to stacja narciarska, położona na styku regionów Trentino i Vineto, nieopodal Marmolady. Stacja ta jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Alpach. Jest tak gdyż otoczona najpiękniejszymi wierzchołkami Dolomitów, w przepięknej scenerii, u podnóża imponującego masywu Sella, pomiędzy Passo Pordoi i Campolongo wraz z Malgą Ciapell z dolną kolejką na Marmoladę, tworzy jeden z najpiękniejszych regionów kompleksu Dolomiti Superski.

d
Ponadto stacja narciarska Arabba liczy 62 km tras, które obsługuje 31 nowoczesnych wyciągów. Położenie w sercu kompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, sprawia, że Arabba jest również doskonałym punktem wypadowym do odwiedzenia Sella Ronda, łączącej 4 przełęcze Dolomitów: Campolongo, Gardena, Sella i Pordoi, które można zobaczyć bez zdejmowania nart. Idealne miejsce dla miłośników freeride i narciarstwa alpejskiego w białym puchu. Stację rozsławił położony obok, jeden z najpopularniejszych włoskich lodowców – Marmolada 3342 m n.p.m.

e

Stacja narciarska Arabba ma również wiele tras narciarskich przeznaczonych dla każdego. I tak dla najmłodszych i początkujących godna polecenia jest szkółka narciarska – Scuola Sci Arabba u podnóża góry Monte Burz – w okolicy, która charakteryzuje się niewielkimi przewyższeniami. Dla wymagających słynne trasy zjazdowe z Portavescovo, w tym trasa Ornella (jedna z mniej uczęszczanych), poza tym: Fodoma, Sourasass, Salere, która łączy się z Sella Rondą. Dodatkową atrakcję stanowią trasy Królowej Dolomitów. Jest też coś dla snowbordzistów tzw. Snowpark – Arabba Superparki halfpipe w Passo Pordoi.

Po całym dniu na stacji narciarskiej można odpocząć w spokojnej miejscowości zagłębionej w górach, która oferuje mniej atrakcji typu lokali, pizzerii, restauracji, czy apres ski, niż pozostałe stacje regionu Trentino. Poza nartami czekają na nas m.in. rakiety śnieżne, skutery śnieżne, lodowisko z muzyką.

Stacja narciarska Arabba to naprawdę świetne miejsce dla osób, które chcą zarazem wypocząć zrelaksować się i pojeździć na nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *