Na narty do Włoch

Włochy to nie tylko wspaniałe piękne plaże, wspaniała kuchnia i zabytki to również góry z szczytami sięgającymi 3000m. Krajobrazy włoskich Alp zachwycają nie tylko narciarzy, a tutejsze ośrodki narciarskie zaliczane są do najlepszych na świecie. Jest to również jeden z największych na świecie systemów połączonych ośrodków narciarskich. Obfitość śniegu i słońca oraz połączenie alpejskich klimatów z typowym włoskim Dolce Vita to prawdziwy raj dla narciarzy. Nowoczesna infrastruktura, słońce i południowe stoki to idealne miejsce do jazdy na nartach. Jednak gdzie dokładnie wybrać się na narty we Włoszech? Dokąd pojechać, żeby znaleźć najwięcej tras, a gdzie nigdy nie stoi się w kolejce do wyciągu? Oto kilka takich miejsc:

Collett's Mountain Holidays

– Friuli Venezia Giulia czyli Wenecja Julijska Jest to mało znany i niewielki region, kuszący słonecznymi, pustymi stokami i przystępnymi cenami. Większość stacji położona jest stosunkowo nisko, w przedziale wysokości 1000-2000 m n.p.m. Z tego powodu najlepiej przyjeżdżać tu od gwiazdki do końca marca.

– Marmolada- to idealny wręcz teren narciarski położony na granicy regionów Trentino i Veneto. Północne zbocza masywu Marmolady pokryte są lodowcem i na znajdujących się tam trasach zjeżdżać można przez cały rok.

c

– Sellaronda – Sellaronda – nazwa ta oznacza przejechanie na nartach czterech najsłynniejszych przełęczy w Dolomitach w ciągu jednego dnia: PassoPordoi – PassoCampolongo – PassoGardena –PassoSella. Jest to szlak narciarski będący zespołem wyciągów i tras zjazdowych połączonych ze sobą w jeden ciąg o łącznej długości prawie 60 km.

– Cortina-
Piękny teren narciarski położony na wysokości 1224 – 2930 m.n.p.m. w północno-wschodniej części Włoch, gdzie sezon zimowy trwa od grudnia do Wielkanocy. Posiada 69 tras o długości 140 km i dysponuje 42 wyciągami. Trasy o różnej skali trudności, wszystkie dośnieżane i wspaniale przygotowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *