Gdzie na narty do Włoch dla początkujących?

W obecnych czasach coraz więcej osób, planując swój urlop wybiera góry. Jest to spowodowane tym, iż osoby te chcą bardziej aktywnie spędzić swój wolny czas. Mogą oni np. chodzić po górach, jeździć na nartach itd. No właśnie jeżeli chodzi o jazdę na nartach to nie wszyscy, którzy wybierają się w góry umieją na nich jeździć. Wyjazd w góry jest dla nich świetną okazją, aby się tego nauczyć. Tylko gdzie, jakie miejsca np. we włoskich górach będą najodpowiedniejsze dla początkujących? W tym artykule odpowiem na to pytanie przedstawiając kilka miejscowości we Włoszech, do których mogą wybrać się początkujący narciarze.

Oto one:

  1. Via Lattea (Dolina Mleczna).

W Via Lattea znajduje się 400 kilometrów różnych tras, w tym wiele właśnie dla osób zaczynających przygodę z nartami. Sporo z nich jest sztucznie zaśnieżanych, więc śnieg podczas urlopu zimowego gwarantowany.

Via Lattea

 

  1. Monecapione.

Właściwie to ogromna wioska narciarka gdzie tuż obok stoku możemy wybrać się do świetnej restauracji, pójść na zakupy czy wybrać się na dyskotekę. Ośrodek ma wspaniale przygotowane trasy dla początkujących narciarzy jak i dla tych bardziej zaawansowanych.

  1. Sella Ronda.

To największa włoska stacja narciarska specjalnie przygotowana dla początkujący narciarzy. W tym miejscu nawet wyciągi narciarskie są przygotowane specjalnie pod osoby zaczynające przygodę z nartami.

  1. Val di Fiemme.

Niedoświadczeni narciarze szczególnie dobrze będą się czuć na El Zirmo / Bellamonte w Val di Fiemme. Jest tam ponad 55 km niebieskich łatwych tras a także specjalna nartostrada dla dzieci.

  1. Alpe di Siusi.

Ten ośrodek w Południowym Tyrolu dysponuje łatwymi trasami o długości 30 km, są szerokie i mocno nasłonecznione. Trasy te są odsłonięte, nie prowadzą wśród drzew więc tym bardziej nie trzeba obawiać się bliskiego spotkania z nimi.

  1. Monte Rosa.

Monte Rosa leży w Dolinach Valle d Ayas, Valle di Gressoney, Valse sia. Dla narciarzy i snowboardzistów przygotowano tam trasy o różnym stopniu trudności. Malownicze trasy dotyczą także narciarstwa biegowego. Dla dzieci i początkujących narciarzy czynne są przez cały czas szkółki narciarskie. Dodatkową atrakcją podobnie jak na terenie innych rejonów narciarskich są rakiety śnieżne, łyżwiarstwo, zjazdy z pochodniami.

 

  1. Breuil – Cervinia.

Breuil – Cervinia to niezwykle malowniczy ośrodek. Tak jak w całych Alpach wszystkie trasy mają różny stopień trudności dostosowany do poziomu wszystkich narciarzy i snowboardzistów. Ze względu na znajdujące się tam lodowce sporty zimowe można uprawiać nawet latem. Dotyczy to stoków Plateau Rosa. Dużą popularnością cieszy się także narciarstwo biegowe. Dla dzieci i początkujących istnieją szkółki narciarskie. Dodatkową atrakcją turystyczną są wędrówki na rakietach śnieżnych, łyżwiarstwo, zjazdy ze stoków z pochodniami, loty helikopterem, paralotnią, a także wspinaczka po zamarzniętych wodospadach.

włochy

 

  1. Valtournenche.

Valtournenche to malowniczy teren narciarski , trasy zjazdowe są długie, o różnym stopniu trudności. Można też uprawiać narciarstwo biegowe. Znane kurorty tego rejonu to: Breuil- Cervinia, Antey – Saint, Andre, Torgnon, La Magdaleine, Chamois. Dodatkową atrakcją przygotowaną dla turystów są przejażdżki konne. Dla chętnych organizowana jest wyprawa na skały strumienia Marmore w Chample V, gdzie można podziwiać wspaniałe rzeźby.

  1. La Thuile.

La Thuile to rejon na stokach Małej Przełęczy Św. Bernarda. Turyści korzystają ze specjalnie przygotowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Dla początkujących i dzieci działają liczne szkółki narciarskie.

  1. Pila.

Pila to rejon często odwiedzany przez sympatyków narciarstwa. Trasy narciarskie są zróżnicowane do możliwości turystów narciarzy i snowboardzistów. Szkółki czekają na uczniów narciarstwa zjazdowego i biegowego. Dodatkowymi atrakcjami tego rejonu są przygotowane miejsca do gry w mini golfa. Turyści mogą też uprawiać saneczkarstwo i łyżwiarstwo. W sezonie letnim wszystkich urzekną malownicze trasy spacerowe. Bogata jest też oferta gastronomiczna.

Osoby zaczynające swą przygodę na nartach powinny wybrać się w wyżej wymienione miejscowości we Włoszech. Tam z całą pewnością, dobrze i bezpiecznie nauczyć się jazdy na nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *