Najlepsze rejony narciarskie we Włoszech i kilka słów o nich

Włochy słyną z naprawdę dobrze przygotowanych stoków. Jak więc wybrać najlepszy rejon na narty? Który region cieszy się największym zainteresowaniem? Która włoska miejscowość będzie dla Ciebie najlepsza?

Kronplatz jest najwyższej klasy terenem narciarskim w Południowym Tyrolu. W tym rejonie największym zainteresowaniem cieszy się Góra Plan de Corones (2 275 m n.p.m.), ponieważ gwarantuje ona wspaniałe warunki narciarskie. Na jej terenie nie ma drzew, a więc trasy są naprawdę szerokie i bardzo dobrze nasłonecznione. W regionie czekają na nas także bardzo dobre warunki do narciarstwa biegowe, czy też trasy saneczkowe, lodowiska oraz hale tenisowe.

Alta Badia to kolejny rejon, który sprawdzi się na wyjazd na narty zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych narciarzy. Miejsce to jest także świetną bazą wypadową na narciarskie wyprawy. Nowoczesne wyciągi zapierają dech w piersiach każdemu, dlatego tez region cieszy się tak dużą popularnością.

Livigno jest stosunkowo niedawno odkrytym kurortem narciarskim, chociaż do niedawna trudna lokalizacja tego miejsca odstraszała narciarzy teraz, dzięki wybudowaniu tunelu Munt La Schera każdy może cieszyć się dobrze przygotowanymi stokami oraz specyficznym klimatem tego miejsca. Warto wspomnieć, że miejsce to jest średnio przez 322 dni nasłonecznione, a więc wyjazd na narty w to miejsce to gwarancja naprawdę świetnej zabawy. Pomimo tak wielu słonecznych dni w to miejsce możemy wybrać się już w listopadzie.

źródło: pixabay.com

Cortina d’Ampezzo nie bez powodu nazywana jest Królową włoskich Dolomitów. Kurort ten zlokalizowany jest w prowincji Belluno, z jego atrakcji przede wszystkim korzysta śmietanka towarzyska, jednak pobyt w tym kurorcie spodoba się każdemu. Region oprócz wielu atrakcji poza nartami oferuje 120 km tras, które nie są dostosowane do różnorodnego poziomu trudności.

Val di Sole inaczej zwane jest dolina słońca, to jeden z najbardziej znanych kurortów nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie. Cieszy się ona tak dużą popularnością m.in. ze względu na malownicze krajobrazy jak masywy górskie, czy też ze względu na bardzo dobre warunki narciarskie. Znajdziemy tutaj około 150 km tras oraz 115 wyciągów narciarskich.

Komentarz
  1. Jagoda
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *