Jaką miejscowość wybrać

Z roku na rok można zauważyć, że coraz więcej nas Polaków wybiera wakacje w górach. Nie mam tu oczywiście na myśli np. naszych polskich Tatr, ale powiedzmy włoskie góry. Wybierając się na narty do Włoch musimy dokonać wyboru jaką miejscowość wybierać. Nasz wybór jest o tyle trudny, że we Włoszech jest naprawdę kilka godnych polecenia miejscowości górskich. Jedną z nich jest np. miejscowość Tereso w Dolinie Val di Fiemme. Co to za miejscowość i czym się wyróżnia? W tym artykule odpowiem na te pytania.

Źródło: narty-wlochy.pl

Źródło: narty-wlochy.pl

Dolina Val Fiemme w Dolomitach rozciąga się między masywem Lagorai a Latemar, wzdłuż rzek i Aviso. W dolinie tej powyżej 1000 m n.p.m. znajdują się takie miejscowości, jak Cavalese i Predazzo. Między nimi rozciągają się ogromne tereny narciarskie o osobliwym uroku. Wokół doliny widać całą koronę szczytów pasma Dolomitów. Wspaniałe widoki roztaczają się na masyw Latemar po lewej stronie doliny i na pasmo Lagorai po prawej. W głębi doliny, przy dobrej widoczności, podziwiać możemy szczyty Pale di San Martino. Val di Fiemme usytuowana jest w północno – wschodniej części regionu Trentino, na wschód od linii łączącej Trydent i Bolzano.

Rozciąga się ona na przestrzeni 35 km, od północnego – wschodu przechodzi w Val di Fassa, zaś od południowego – zachodu w Val di Cembra, otoczona jest łańcuchami górskimi Lagorai i Latemar oraz Pale di San Martino. Obok słynnych ośrodków narciarskich Cavalese (1000 m.n.p.m.), Pampeago (1757 m.n.p.m), Predazzo (1018 m.n.p.m.) i Bellamonte (1372 m.n.p.m.), dolina usiana jest maleńkimi i urokliwymi miasteczkami jak Capriana, Molina, Castello, Carano, Tesero, Ziano oferującymi wspaniały wypoczynek w swych zacisznych hotelach i apartamentach.

Źródło narty-wlochy.pl

Źródło narty-wlochy.pl

W Cavalese, miejscowości znajdującej się na wysokości 1000 m n.p.m., tereny narciarskie skoncentrowane są na Alpe Cermis. Jest tam przygotowanych 25 km tras zjazdowych, z których 15 km należy ocenić jako łatwe, 5 km jako średnie i 5 km jako trudne. Predazzo, miejscowość położona na wysokości 1018 m n.p.m., w ostatnich kilku latach zyskała wiele w wyniku rozbudowy infrastruktury narciarskiej i dzięki połączeniu z narciarskim centrum w Latemar. Stworzono system wyciągów, pozwalających narciarzom przerzucać się z San Floriano w dolinie Val dEga na sam koniec Val di Fiemme.

Mam nadzieję, że z powyższego dowiadujemy się coś niecoś o Tesero. Wydaje mi się, że ta włoska miejscowość jest godna odwiedzenia jej w wakacje czy ferie zimowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *