Bormio – centrum narciarskiego relaksu.

   To kolejna stacja narciarska, która jest wręcz oblegana przez tłumy narciarzy z całego świata. Tutaj można szaleć na świetnie przygotowanych trasach i podziwiać piękne widoki. To idealne miejsce do aktywnego wypoczynku i ucieczka od rzeczywistości.

Ten ośrodek narciarski jest położony w Lombardii we Włoszech. Trasy narciarskie rozciągają się z góry Cima Bianca. Największą popularnością cieszy się Stevilo, to na tej trasie, każdego roku mężczyźni walczą o Puchar Świata w biegach zjazdowych.

Bormio dobre dla każdego – dla dużego i małego!

Źródło: narty-wlochy.pl

Źródło: narty-wlochy.pl

A dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta, na tych stokach, każdy odnajdzie trasę odpowiednią do indywidualnego poziomu narciarskich zdolności.

Tutaj działa szkoła narciarska dla dzieci – Anzi, w której czeka wiele ciekawych atrakcji. W tym miejscu, również znajdują się dwa dziecięce parki śnieżne, w których nie ma miejsca na nudę.

Osoby początkujące mogą skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanej trasy w Isolaccia.

W Bormio amatorzy narciarstwa mogą korzystać z dwudziestu dwóch kilometrów tras łatwych. Oprócz tego czekają na Was długie trasy przygotowane z myślą o fanach narciarstwa biegowego.

Bardziej wymagający narciarze mają do dyspozycji, aż czterdzieści osiem kilometrów tras średnich i dwadzieścia dziewięć kilometrów tras trudnych. Trasa czarna, dająca ogromny przypływ adrenaliny ma długość 1,4 km o nazwie „Betulle” została przygotowana dla narciarzy o bardzo mocnych nerwach.

 Na stoku Cima Blanca znajdą miejsce również fani snowboardu.

Dodatkowe atrakcje w Bormio:

– Źródła geotermalne

Po szaleństwach na stoku, można zrelaksować się w termach. Jest to świetna forma na zregenerowanie nadwyrężonych mięśni oraz idealny sposób na wypoczynek po dużym wysiłku fizycznym.

Źródło: narty-wlochy.pl

Źródło: narty-wlochy.pl

– Lodowisko

Jeżeli ktoś uwielbia jazdę na łyżwach, może skorzystać również i z tej formy rozrywki.

– Basen

Wizyta na basenie rozluźni spięte mięśnie i pozytywnie wpłynie na nasz nastrój.

– Dyskoteki

To obowiązkowa forma rozrywki, obecna w każdym kurorcie. W takich miejscach możecie spotkać się z przyjaciółmi i miło spędzić czas.

Bormio to miejsce, w którym nie ma czasu na nudę. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Bez względu na wiek i formę fizyczną.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *