Alpy Włoskie – czyli gdzie panują najlepsze warunki narciarskie

Tutaj znajdziecie najpiękniejsze ośrodki narciarskie, które warto odwiedzić zimą. Warto zwrócić uwagę na jeden szczególny ośrodek narciarski, który czeka na miłośników białego szaleństwa aż do lipca.

Letni ośrodek narciarski:

   Passo Tonale

Jest to bardzo ciekawe miejsce, leżące w Dolinie Słońca, czyli w Val di Sole. Tutaj na narciarzy czeka jedna z najgrubszych pokryw śnieżnych dzięki czemu sezon zimowy trwa do lipca. Jedynym mankamentem tego ośrodka jest to, że nie ma tutaj łatwych tras. Narciarze mogą wybierać spośród tras czerwonych i czarnych. W tym ośrodku można poczuć Włoski klimat. Strome trasy z pewnością przypadną do gustu narciarzom z dużym doświadczeniem, kochającym dreszczyk emocji i zastrzyk adrenaliny.

lato

Zimowe ośrodki narciarskie:

Madonna di Campigilio

Prestiżowy, jeden z najważniejszych ośrodków narciarskich we Włoskich górach. Łączna ilość tras nie jest duża, ma tylko 70 km, pomimo to ten ośrodek jest uważany za jeden z najpiękniejszych w całych Włoszech. Tutaj chętnie przyjeżdżają rodziny z dziećmi, ponieważ można skorzystać ze szkółki narciarskiej dla dzieci i specjalnie przygotowanej do tego trasy narciarskiej.

Alta Badia

Zimowy ośrodek narciarski, w którym na narciarzy czeka w sumie 130 km tras narciarskich, w tym 86 tras łatwych, 30 średnich i 5 trudnych. Co ciekawe trasy tego ośrodka maja połączenie z trasami Sella Ronda, (karuzelą narciarską) czyli okrążenie masywu Sella przez 4 najsłynniejsze przełęcze Dolomitów.

cortina

Cortina D’Ampezzo

Ośrodek ten jest bogaty w malownicze trasy narciarskie liczące 140 kilometrów, w tym mamy 42 trasy łatwe, 19 tras średnich i 8 trudnych. Sezon zimowy zaczyna się w grudniu, a kończy w okolicach Wielkanocy. Tutaj można skorzystać z aż 42 wyciągów. Ten ośrodek jest przyjazny dla rodzin z dziećmi, jest wiele tras przeznaczonych dla najmłodszych, można skorzystać ze szkółek narciarskich oraz wypożyczalni nart. Po szaleństwach na stoku, można iść na lodowisko, basen, do baru, dyskoteki, restauracji czy nawet do sauny. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma miejsca na nudę.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *