3 sposoby na udane wakacje, poznajmy Dolomity latem.

    Wakacje już tuż, tuż. Od samego początku czerwca pogoda zachęca nas do wybrania się gdzieś na urlop. Tutaj chcemy zaprezentować Wam piękną, dziką naturę Dolomitów. Są tam piękne tereny, które warto odwiedzić zwłaszcza latem.

Dolomity

Każda osoba, która kocha wędrówki po górach w Dolomitach także poczuje się świetnie. Są to góry, które mają w sobie niezwykłe piękno. Choć raz na kilka lat po prostu trzeba tam pojechać. Jak wiadomo, Dolomity rozciągają się na ogromnym obszarze, jednak są takie miejsca, które trzeba zobaczyć.

Najpiękniejsze piesze szlaki W Dolomitach.

Jeśli kochasz piesze wyprawy po górskich szlakach, musisz wybrać się na wędrówkę dookoła Tre Cime di Lavaredo, czyli trzech szczytów. Taka wyprawa po tym szlaku trwa od 4 do 5 godzin. Są to najbardziej charakterystyczne szczyty w Dolomitach. Warto odwiedzić te tereny Południowego Tyrolu.

Obowiązkowo należy również odwiedzić wodospad VF Barbara. Jest to największy wodospad w całych Dolomitach i z pewnością najbardziej malowniczy.

Dolomity2

Rowerem po Dolomitach

Z myślą o osobach kochających górskie szlaki rowerowe przygotowano ponad 4600 km ścieżek rowerowych. Ścieżki te mają różne poziomy trudności, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Nadają się dla osób z dziećmi oraz dla tych uwielbiających wyzwania i zastrzyk adrenaliny.

Na turystów o mocnych nerwach czeka masyw Sellaronda. Natomiast osoby lubiące spokojne wyprawy, koniecznie muszą wybrać się w łagodne tereny Kronplatz.

 spływ kajakowy

Spływy kajakowe i raftingowe

W Dolomitach nie ma czasu na nudę. Jeśli macie dobrą kondycję i silne nerwy, możecie wybrać się na spływ kajakowy po jeziorze Santa Giustina lub wziąć udział w spływie raftingowym rzeką Noce, w pobliżu Val Di Sole.

To tylko trzy sposoby, dzięki którym wakacje w Dolomitach pozostaną na długo w Waszej pamięci. Jednak istnieje szereg innych możliwości, dzięki którym urlop w tym miejscu będzie atrakcyjny i dostarczy Wam wiele przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *